Hennadij Druzenko, ústavní právník a majitel vojenské záchranné služby ve vysílání ukrajinského Kanálu 24 uvedl, že „vydal přísný rozkaz vykastrovat všechny zraněné“ Rusy, „protože jsou to švábi, a ne lidé“. (Foto: Twitter)

Druzenko se za svá slova omluvil poté, co mu bylo vyhrožováno smrtí. V krátkém příspěvku na Facebooku vzal Druzenko svá slova zpět a přidal snímek obrazovky, který vypadá jako výhrůžka adresovaná jemu.

Řekl, že jeho nemocnice „… Nikoho nekastruje a ani se k tomu nechystá. To byly emoce. Je mi to líto. Zachraňujeme životy. Tečka,“ uvedl ve svém příspěvku.

Ruský Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení ve věci Druzenkových výroků, což podle RT znamená, že by mohl být postaven před soud podle ruských zákonů.

V prohlášení na internetových stránkách nemocnice se uvádí, že Druzenkovy komentáře byly „vyvolány výhrůžkami vůči Gennadijovi a jeho rodině osobně“. V prohlášení se rovněž tvrdí, že jeho slova byla vytržena z kontextu a „šířena ruskými propagandistickými kanály“.

Před týdnem na CNN moderátor Fareed Zakaria označil Druženka za „intelektuála“ a „jednoho z nejlepších a nejchytřejších Ukrajinců“.

Zdroj: newsweek.com