Pokud chcete vědět, jak chvilkaři lžou a manipulují, stačí si vzít k ruce kalkulačku. Tvrdili, že na včerejší demostraci bylo 80 tisíc lidí. Opravdu? Tak počítejte se mnou. (Foto: Facebook)

Václavské náměstí má na šířku (bez chodníků) cca 50 metrů. Od koně ke křížení s Jindřišskou a Vodičkovou je to cca 300 metrů. 300 krát 50 rovná se 15 000. Tedy 15 tisíc metrů čtverečních. Ale správně bychom ještě měli odečíst všechny záhony, stánky, velkoplošné obrazovky a zaparkovaná auta. Ale nešť. 80 tisíc děleno 15 tisíci je 5,33. Na jednom metru čtverečním a ještě k tomu na celém prostoru by se tak muselo tísnit pět a místy i více osob. Prostě hlava na hlavě. Všude. Jenže včera se na Václaváku nikdo netísnil. Naopak. Můj odhad: pětadvacet maximální třicet tisíc, včetně procházejících a pendlujících. A kdoví jestli!

Jo jo, Milion chvilek pro demagogii. ?

Edit. No vida, i já jsem se ve své snaze o poctivost, abych chvilkařským svazákům náhodou něco neubral, zřejmě seknul.

"Datoví novináři použili fotografii od Tomáš Svoboda z DVTV, který Václavské náměstí vyfotil v 18.19 z lešení u Národního muzea. Na fotce novináři ručně napočítali 5700 osob, v místech překrytých korunami pak počet demonstrantů odhadli podle hustoty davu v okolí. Celkem se dobrali k číslu 8300, přičemž počítali osoby na místě bez ohledu na to, jestli šlo o demonstranty nebo náhodné kolemjdoucí."

Pozor, jde ale o fotografii z jiné demonstrace, nicméně Václavák je zaplněn podobně.

Zdroj:  irozhlas.cz A propos. A policajti ať se jdou se svými odhady taky vycpat.