Fazole a další zemědělské produkty se hromadí na farmách na horním a dolním toku řeky Mississippi, protože bárky nemohou být plně naloženy kvůli nebezpečně nízké hladině vody. (Foto: Twitter)

Bárky mají sníženou hmotnost, aby se zlepšil ponor, což znamená menší dostupnost a neschopnost uspokojit poptávku po sklizni.

Kvůli nedostatku bárek nemají někteří zemědělci jinou možnost než skladovat fazole a další zemědělské produkty venku na obrovských hromadách. Uživatel Twitteru „Will Nicholson“ zachytil záběry obrovské hromady fazolí západně od Memphisu v Tennessee.

Další člověk vyfotil hromadu fazolí v Tunice ve státě Mississippi.

Jedna osoba uvedla:

„Slyšel jsem, že na dolním toku Mississippi se kvůli zastavení lodní dopravy hromadí na zemi spousta fazolí. Tady v SESD je to běžný jev… ale jsme připraveni s podložkami/palubami/vzduchem/tarpami. Nějaké teplé a vlhké počasí na jihu a vidím, že se dějí velmi špatné věci.“

Někdo na Twitteru zveřejnil obrázek, že někteří zemědělci se uchylují k nákladním autům místo bárek, protože provoz na Mississippi se minulý týden zastavil.

Zde je šokující snímek vyschlé řeky Mississippi.

… a tady je další.

Zmínili jsme se o tom, že ceny bárek na Mississippi se kvůli nedostatku plavidel hyperinflovaly?

Většina těchto fazolí a dalšího zemědělského zboží byla určena pro hlavní vývozní terminály v Mexickém zálivu. Jak dlouho může být tato čerstvě sklizená úroda nahromaděna venku, než se zkazí?

Zdroj: zerohedge.com