Ve Spojených státech amerických zemřel lékař jen něco málo přes dva týdny poté, co byl naočkován vakcínou proti koronaviru od společnosti Pfizer. Informovaly o tom noviny Daily Mail s odvoláním na jeho manželku. Mohla jeho smrt přímo souviset s vakcinací?

Manželka zesnulého, Heidi Neckelmannová, uvedla, že její šestapadesátiletý manžel Gregory Michael byl očkován 18. prosince 2020 a zemřel o 16 dní později.

„Podle mého názoru jeho smrt stoprocentně souvisela s vakcínou. Žádné jiné vysvětlení neexistuje,“ řekla Neckelmannová.

Podle jejích slov vedl její manžel Michael aktivní život, nekouřil a alkohol pil jen občas. Při kontrole zdravotního stavu u něj navíc nebyly zjištěny žádné nemoci.

Tři dny po očkování si muž všiml, že se mu na pažích a nohou objevily červené skvrny, které svědčily o podkožním krvácení. Při následném vyšetření u něj lékař zjistil akutní nedostatek krevních destiček.

Lékaři muži diagnostikovali idiopatickou trombocytopenickou purpuru, což je onemocnění, při kterém tělo přijímá krevní destičky jako cizí tělesa a signalizuje slezině, aby je zničila. Lékaři se snažili muže zachránit, ale 3. ledna nakonec zemřel na krvácení do mozku. Stalo se tak ještě předtím, než měl podstoupit operaci.

Tisková služba společnosti Pfizer zdůraznila, že případ smrti tohoto muže vyšetřují. Odborníci společnosti ale rovněž poznamenali, že dosud nevidí přímou souvislost mezi vakcínou a úmrtím tohoto muže.