V syrské provincii Hasaka na kontrolním stanovišti vládních vojsk zadrželi asi 70 francouzských vojáků, kteří tam omylem zajeli, informuje agentura Anadolu s odkazem na syrské zdroje.

Konvoj 20 džípů, který mířil do provincie Dajr az-Zaur, měl zajet do města Kámišlí přes kontrolní stanoviště, které je pod kontrolou syrských Kurdů (YPG), ale najel na obchvat a tím se dostal na kontrolní stanoviště vládních vojsk. Vojáky zadrželi a vyslechli.

Později na kontrolní stanoviště přijeli členové kurdské strany, kteří potvrdili, že francouzští vojáci jím poskytují pomoc. Pak konvoj pustili do Kámišlí.

Na konci dubna Anadolu s odkazem na syrské zdroje sdělila, že speciální francouzské jednotky byly přemístěny na americkou základnu, která se nachází ve městě Rumeilan na severu Sýrie pod kontrolou Kurdů. 

Zdroj agentury také sdělil, že v poslední době francouzští vojáci často překračují hranici Sýrie a Iráku. Vojáci za doprovodu amerických vojáků a Kurdů hlídají ulici syrských měst Manbidže, Rakky a Dajr az-Zauru, také navštěvují pozice YPG.