Počet potvrzených případů nákazy novým druhem koronaviru v Německu stoupl na osm lidí, byl diagnostikován ještě u jednoho obyvatele Bavorska, informovalo bavorské ministerstvo zdravotnictví. (Foto: Pixabay)

Předtím byla zveřejněna zpráva o sedmi nakažených v Německu. Všichni nemocní žijí v Bavorsku a jsou ve styku s firmou Webasto. Mezi nemocnými je také dítě jednoho ze zaměstnanců firmy.

„Mluvčí ministerstva sdělil v Mnichově, že … v Bavorsku byl potvrzen další případ koronaviru. Je to třiatřicetiletý obyvatel Mnichova. Je zaměstnanec firmy v obci Starnberg, ve které pracuje 6 lidí, kteří se dříve nakazili koronavirem,“ praví se v zprávě pro tisk.

Osmý případ také v USA

Osmý případ nákazy koronavirem byl rovněž zaznamenán v USA, je to obyvatel státu Massachusetts, praví se v zprávě pro tisk na webu zdravotnického úřadu státu.

Předtím byly případy nákazy v USA potvrzeny v Kalifornii, Illinoisu, Arizoně a státě Washington. Úřady informovaly o vyhlášení mimořádného stavu v zemi kvůli šíření koronaviru. Jde o dočasný zákaz vstupu do USA cizích občanů, jež mohou být nebezpeční kvůli nákaze virem 2019-nCoV.

Virus byl objeven u obyvatele Bostonu, který navštívil Wu-chan. Po návratu z Číny se obrátil na lékaře a byl izolován. Všichni, kteří s ním přišli do úzkého kontaktu, jsou rovněž pod lékařskou kontrolou.

„Riziko, které představuje nový koronavirus 2019 pro veřejnost v Massachusetts, je i nadále malé,“ praví se v zprávě.