Ukrajinské bezpečnostní síly mohou použít pro provokace na chemických závodech v Donbasu munici raketových systémů podobnou té, která se vyrábí na území DLR, uvádí se ve zprávě ministerstva bezpečnosti republiky. (Foto: ilustrační)

Dříve vojenské úřady DLR opakovaně uváděly, že ukrajinské bezpečnostní síly se připravují na rozsáhlé nepřátelské akce v Donbasu, jejímž začátkem může sloužit provokace na jednom z chemických závodů v Doněcké oblasti, která může být organizována s cílem obvinit republiky.

„Bylo zjištěno, že ozbrojené síly Ukrajiny mají k dispozici střelivo, jenž je vytvořeno analogicky s municí raketového systému Sněžinka, jež se vyrábí výhradně v DLR a které hodlají použít pro provokace na chemických závodech," uvádí zpráva.

Kromě toho zpravodajství DLR potvrdilo příchod na území Ukrajinypříslušníků bílých přileb, vojenského personálu speciálních služeb Spojených států a Velké Británie.

„Ministerstvo pro bezpečnost DLR vyzývá mezinárodní organizace zabývající se lidskými právy, aby vyvíjely tlak na režim v Kyjevě, aby zabránily realizaci kriminálních provokací, které by mohly vést k mnoha civilním ztrátám," uvádí se.

Organizace bílé přilby získala slávu díky reklamám na internetu, v nichž aktivisté v charakteristické uniformě zachraňují civilisty z trosek. Zároveň se však objevily videozáznamy, kde můžete vidět, jak členové téže organizace natáčí inscenované záběry. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že aktivity bílých přileb jsou součástí informační kampaně, která diskredituje syrské vládu a armádu.

Zdroj: snews.com