Režim stanného práva byl vyhlášen v oblasti Feng-tchai v jižním Pekingu poté, co byl objeven covid-19 na tamním velkoobchodním trhu, uvedl na sobotní tiskové konferenci místopředseda obvodního stranického výboru Čchu Ťünwej. (Foto: Torange.biz)

„Ve čtvrti Feng-tchai byl zaveden režim stanného práva a bylo vytvořen operační štáb," řekl Chu Junwei.

Dodal, že v tomto obvodě je nutné posílit kontrolu, standardizovat proces diagnostiky a léčby ve zdravotnických zařízeních na všech úrovních a také povinně provádět všechna preventivní a kontrolní opatření.

„Vyučování ve třech základních školách a třech mateřských školách, které se nacházejí poblíž trhu, které již byly otevřeny, je třeba znovu zastavit a školy, které se po přestávce ještě nevrátily ke své práci, musí odložit obnovení vyučování,“ řekl Čchu Ťünwej. V 11 obytných komplexech kolem trhu je opět zavedena přísná kontrola.

Největší velkoobchodní trh Sinfati, který se nachází ve Feng-tchai, byl v sobotu dočasně uzavřen poté, co byl v důsledku epidemiologického šetření nalezen koronavirus na prkénku na porcování dováženého lososa. Vedení trhu nařídilo provést testování na covid-19 pro všechny zaměstnance, jejichž celkový počet dosahuje řádově deset tisíc lidí.

Ve čtvrtek byl v Pekingu poprvé za téměř dva měsíce odhalen nový místní případ nákazy covidem-19, onemocněl 52letý muž, který v poslední době nikam z hlavního města nejezdil, ale navštívil trh Sinfati.

V pátek úřady informovaly o dvou dalších infikovaných mužích, kteří pracují v Čínském výzkumném středisku produkce masa a žijí v ve čtvrti Feng-tchai, jeden z nich cestoval do města Čching-tao v posledních dvou týdnech a druhý neopustil Peking. Poté, co se u nich potvrdil koronavirus, provedly úřady důkladné epidemiologické šetření, na jehož základě také zkontrolovaly trh.

Zdroj:  xinhuanet.com