Starosta kanadského města Windsor na hranicích s USA Drew Dilkens v neděli uvedl, že most Ambassador, kde se konaly protesty proti covidovým opatřením, byl odblokován. Podle televize CBC bylo zadrženo 12 protestujících. (Foto: Twitter)

Od konce ledna probíhají v Kanadě protesty proti omezením týkajícím se koronaviru, které iniciovali řidiči kamionů. Situace je tak vyhrocená, že kanadský premiér Justin Trudeau z bezpečnostních důvodů změnil své sídlo a starosta Ottawy Jim Watson vyhlásil výjimečný stav.

Blokáda mostu Ambassador na hranici s USA trvala šest dní. V pátek soud v kanadské provincii Ontario nařídil protestujícím, aby se rozešli, a v sobotu ráno na místo protestu dorazili policisté.

„Dnešním dnem končí národní hospodářská krize na mostě Ambassador. Hranice (s USA; pozn. red.) bude znovu otevřena, až to bude bezpečné, a já nechám toto rozhodnutí na policii a pohraničních orgánech,“ řekl Dilkens, jehož slova jsou citována v oficiálním prohlášení.

Policie uvedla, že dochází k zatýkání. Podle televize CBC bylo zadrženo 12 osob, přičemž policie nemusela použít sílu a protestující nekladli odpor.

Některá uvedená videa ukazují ale opak.