Kanadský premiér oznámil nová opatření kanadského režimu. Všechny mezinárodní lety budou přistávat jen na čtyřech vyhrazených letištích. (Foto: Youtube)

Na letišti budou muset všichni postoupit PCR test a počkat tři dny na vlastní náklady ve vládou speciálně určených hotelech na výsledky testu.

Což, jak premiér Trudeau předpokládá, bude dotyčného občana stát více než dva tisíce dolarů (patrně kanadských), tedy cca 35 tisíc korun.

Po třech dnech za pětatřicet táců se budou moci ti s negativním testem přesunout do domácí karantény. Doufám, že ne výhradně vládou předem určeným taxíkem se sazbou třeba 500 dolarů za míli, tedy cca 4 koruny za metr, což by asi už přišlo hodně i pražským taxikářům v době turistického boomu.

V domácí karanténě budou pod zostřeným dohledem a při tvrdém vynucování karantény. (Elektronický obojek? Implantovaný – samozřejmě jen dočasně – čip ke sledování pohybu 24/7? Povinná instalace nějaké apky špiclující 24/7, kde se bude muset občan každých pět minut hlásit při kontrole polohy?)

Ti, kteří budou mít pozitivní test, budou okamžitě povinni se přesunout do „designated government facilities“ (Dachau, Birkenau, Auschwitz?) tedy do speciálních vládních zařízení, aby se „vyloučilo, že nesou variantu [viru?] vyvolávající obavy“.