Nové podezření, že s virem covid-19 bylo manipulováno v laboratoři, se objevilo poté, co vědci našli v proteinu hrotu viru genetický materiál společnosti Moderna. (Foto: Shutterstock)

Sedm vědců v oblasti mezinárodní biomedicíny nedávno společně uveřejnilo na mezinárodně uznávaném akademickém portálu „Frontiers“ článek, v němž tvrdí, že malý úsek genové sekvence viru covid-19 je stejný jako gen o jehož patentování požádala americká farmaceutická společnost Moderna v roce 2016.

Mezi těmito sedmi vědci je Balamurali Ambati, Ph.D. v oboru buněčné biologie ze Spojených států, Giorgio Palù, profesor virologie z Itálie, a Kenneth Lundstrom, Ph.D. v oboru genetiky z Finska.

Výsledky jejich výzkumu ukazují, že malý segment patentovaného genu MSH3, o který požádala americká farmaceutická společnost Moderna v únoru 2016, má stejnou sekvenci jako stejná část genového segmentu viru covid-19 a tato část dodává viru covid-19 charakteristiku silné přenositelnosti z člověka na člověka.

Výsledky výpočtů ukazují, že pravděpodobnost, že by k takové „náhodě“ došlo přirozeným vývojem, je velmi malá, pouze jedna ku tří bilionům.

Zdroj: dailymail.co.uk