Britský spisovatel, analytik politických a mezinárodních vztahů Tom Fowdy ve zpravodajské síti „Russia Today“ článek s názvem „Pokud svět chce, aby WHO fungovala normálně, Spojené státy musí přestat nechat působit WHO jako obětního beránka“. (Foto: Flickr)

Tom Fowdy ve svém článku odhalil, že USA vymyslely laboratorní úniky viru a konspirační teorie o sledování zdroje epidemie nového koronaviru, a neustále politizovaly sledování zdroje epidemie nového koronaviru a uvalovaly vinu na Čínu.

V článku se uvádí, že před rokem a půl, kdy na celém světě vypukla epidemie, si Spojené státy začaly vymýšlet příběhy, podle kterých se Světová zdravotnická organizace „dostala pod“ čínský vliv a nemůže pokračovat v provádění své funkce.

Předchozí americká vláda to dokonce použila jako záminku k oznámení svého vystoupení ze Světové zdravotnické organizace. Přestože současná americká vláda toto rozhodnutí zrušila, stále pokračuje v konspiračních teoriích svého předchůdce o úniku viru z laboratoře.

USA se zároveň snaží „politizovat“ jak epidemii nového koronaviru, tak i WHO. Sekretariát WHO je pod neustálým tlakem Spojených států, že nedávno navrhl druhou fázi sledování zdroje COVID-19.

Zmíněný článek analyzuje, že americké takzvané sledování zdroje nového koronaviru není vůbec založeno na logických vědeckých faktech, ale je založeno na lžích, a jeho cílem je maximalizovat vinu Číny.

WHO věří, že zavedení nového koronaviru na člověka prostřednictvím mezihostitele je „více pravděpodobné“ až „velmi možné“, ale USA tento závěr odmítají uznat. Ve skutečnosti, pokud nebude Čína prohlášena za „vinnou“, nebude k uspokojení Washingtonu stačit žádný závěr.

„USA podezřívají spíše jen kvůli podezřívání, než aby vycházely z vědeckých závěrů založených na faktech. Nebude „žádné nezávislé vyšetřování“. Jediné, na čem jim záleží, je zveřejňování všech druhů prohlášení, obviňování, diskreditace a narážky.“

Zdroj: rt.com