Poslední průzkum provedený ABC News a americkou volební agenturou Ipsos ukázal, že půl roku po nástupu amerického prezidenta Bidena k moci, se důvěra Američanů v budoucnost jejich země nezlepšila, a naopak došlo k vážnému poklesu. (Foto: Flickr)

V současné době se 55 % respondentů domnívá, že budoucnost Spojených států je pochmurná, zatímco pouze 45 % respondentů se domnívá, že budoucnost je slibná.

Dříve, když byl 2. května letošního roku Biden u moci 100 dní, výsledky průzkumu veřejného mínění v té době ukázaly, že pouze 36 % respondentů bylo pesimistických ohledně budoucnosti Spojených států a 64 % mělo plnou důvěru ve Spojené státy.

Podle zprávy optimismus mezi demokratickými, republikánskými a nezávislými voliči ve Spojených státech značně poklesl. Optimismus demokratů a republikánů klesl přibližně o 20 % a nezávislých voličů o 26 %.

V současné době pouze 63 % veřejnosti souhlasí s tím, jak Biden zvládl epidemii nového koronaviru, což je o 9 procentních bodů méně než na konci března a nejnižší úroveň od jeho nástupu do funkce.

Mnoho lidí se obává, že s rozšířením kmene delta Spojené státy obnoví svou politiku blokování a lidé, kteří byli naočkováni, budou i tak muset dostat posilovací dávku.

Zdroj: komonews.com