Skupina ruských novinářů VGTRK se dostala pod palbu, kterou zahájily ukrajinské bezpečnostní síly. Incident se odehrál poblíž vesnice Spartak v severní části Doněcku. (Foto: Wikimedia)

Střelba byla zahájena ze strany města Avdějevka, které je pod kontrolou Kyjeva. V této době připravovali novináři VGTRK zprávu o životních podmínkách civilistů a situaci v oblasti obce Spartak na území DLR.

„Je třeba poznamenat, že střelbu zahájil sniper, který přesně viděl lidi, na které střílel,“ řekl zástupce Lidové milice republiky.

Podle něj bezpečnostní síly Ukrajiny kryly střelce z ručního protitankového granátometu a automatického granátometu ze stroje. Žádný z novinářů nebyl zraněn.

„S pocitem beztrestnosti, vrahové z 93. brigády stále častěji střílejí na civilisty a civilní infrastrukturu. Když viděli neozbrojené novináře, pokusili se je zabít,“ dodali v Lidové milici.

Zástupci DPR připomněli, že tato skutečnost je hrubým porušením norem humanitárního práva.

Lidová milice republiky požádala, aby vedení OBSE neignorovalo střelbu na novináře a důrazně odsoudilo trestné činy ukrajinské armády.

Zdroj:  my.info