Ukrajinské síly zničily základnu na Rusko napojené skupiny Wagner Group ve městě, které je od roku 2014 pod nadvládou Moskvy, uvedl gubernátor Luhansku. (Foto: Twitter)

Podle zpráv místních médií bylo při útoku zabito 22 osob a další čtyři byly zraněny. Britské ministerstvo obrany v březnu oznámilo, že společnost Wagner Group se podílela na pomoci ruskému válečnému úsilí na Ukrajině.

Gubernátor Serhey Hayday v pátek prohlásil, že ostřelování zasáhlo základnu na stadionu v Kadijivce na východě Ukrajiny, uvedl Newsweek.

Gubernátor v pátek na Twitteru sdílel příspěvek, v němž uvedl: „Základna Wagner v okupované Luhanské oblasti byla zničena, přežil pouze jeden rasista. Nepřátelská základna se nachází na místním stadionu v Kadiivce, který Rusové bezostyšně obsadili v roce 2014.“

Na videu byla vidět hořící budova a hustý černý dým stoupající k obloze, uvádí zpráva Newsweeku.

Uprostřed intenzivních bojů v Severodoněcku, poslední Ukrajinou kontrolované části Luhanské oblasti, byl ve čtvrtek zničen jeden z jejích symbolů Ledový palác. Rusko je odhodláno zmocnit se Severodoněcku a jeho partnerského města Lysyčansk na protějším břehu řeky Siverskij Doněc, což je jeden z jeho hlavních válečných cílů.

Tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov ve čtvrtek prohlásil, že situace v Severodoněcku je „nesmírně složitá“ a ruské síly soustřeďují v oblasti veškerou svou sílu.

Moskva kategoricky popřela, že by se soukromá společnost podílela na ochraně vojenských zájmů Kremlu.

Ukrajina tvrdí, že její jedinou nadějí, jak zvrátit situaci v malém průmyslovém městě ve svůj prospěch, je více dělostřelectva, které by vyvážilo mohutnou palebnou sílu Ruska.

Zdroj: ndtv.com