Obyvatelé Kyjeva se v sobotu houfně vydali ven, aby si užili 34 stupňů, a stovky lidí si užívaly slunečních paprsků na centrální pláži města – jen několik týdnů poté, co se hlavní město Ukrajiny ocitlo v obležení ruských invazních vojsk a raketové údery srovnaly se zemí budovy a zabily civilisty. (Foto: Youtube / Telegram)

Na snímcích z břehu řeky Dněpr, která protéká Kyjevem, bylo vidět lidi, jak se opalují, koupou ve vodě a hrají volejbal, přičemž přes řeku bylo vidět panorama města.

Na začátku letošního roku by se při stejném pohledu na město objevil kouř stoupající nad obzor, když ruské granáty bombardovaly Kyjev a ukrajinští obránci bojovali, aby se jejich budoucí dobyvatelé nedostali do jeho centra.

Tehdy velkou část města pokrýval sníh. Nyní se letní počasí shoduje s relativním klidem poté, co byla vojska Vladimira Putina vytlačena z hlavního města a přesunuta na východní Ukrajinu.

Zároveň je však cítit úzkost, protože muži z hlavního města jsou stále povoláváni na frontové linie – kde v bojích denně umírá až 100 ukrajinských vojáků – a hrozba útoku stále hrozí, neboť Kyjev byl zasažen ruskými raketami již minulou neděli.

Zdroj: dailymail.co.uk