Ve středu brzy ráno hořel sklad pohonných hmot poblíž důležitého mostu spojujícího ruskou pevninu s Krymem, uvedl ruský představitel několik dní poté, co Moskva obvinila Ukrajinu z útoku, při němž byl zapálen ropný sklad v Sevastopolu. (Foto: Instagram)

Na videích zveřejněných na ruských sociálních sítích se objevily plameny a černý dým nad něčím, co vypadalo jako velké nádrže s červeným varováním „Hořlavé“, ačkoli agentura Reuters nemohla nezávisle ověřit ani zprávy o požáru, ani videa.

„Požár byl klasifikován jako požár nejvyššího stupně obtížnosti,“ uvedl Veniamin Kondratěv, gubernátor Krasnodarského kraje ležícího za Azovským mořem od Ukrajiny, v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram a dodal, že nedošlo k žádným obětem.

Kondratěv uvedl, že požár vypukl v obci Volna. Vesnice se nachází v blízkosti krymského mostu přes Kerčský průliv, který je hlavní tepnou ruských sil, neboť spojuje pevninu s Krymským poloostrovem, který byl v roce 2014 anektován od Ukrajiny.

Incident se odehrál několik dní poté, co v sobotu útok bezpilotního letounu zapálil ruský sklad pohonných hmot v krymském přístavu Sevastopol, což Moskva označila za ukrajinský útok.

Zdroj: reuters.com