Americký prezident Donald Trump zasadil odvetnou ránu bývalému ministrovi zahraničí Rexovi Tillersonovi. Označil jej totiž za člověka „tupého jako poleno“. Stalo se tak poté, co Tillerson promluvil o tom, že musel prezidentovi neustále připomínat, že některé jeho plány odporují zákonu.

Deník uvedl, že Tillerson poskytl rozhovor Bobovi Schiefferovi, bývalému novináři CBS News, během dobročinné akce v Houstonu. Tehdy Tillerson prohlásil, že jeho vztahy s Trumpem byly napjaté kvůli odlišnému stylu práce a kvůli tomu, že neměli společný systém hodnot.

„Prezident mi někdy říkal — chci udělat tohle a chci to udělat takhle. Ale musel jsem mu odpovídat, že to nejde, protože tím poruší zákon nebo poruší smlouvu. Byl tím pokaždé hodně rozčarován. Myslím si, že jsem ho unavil jako člověk, který mu neustále říká, že se to tak nedá udělat a navrhuje mu prodiskutovat to, co se udělat dá."

V reakci na to Trump v pátek na svém Twitteru napsal: „Tillerson neměl potřebné duševní schopnosti. Byl tupý jako poleno a měl jsem se ho zbavit dříve. Byl pekelně líný."

Fox News připomíná, že Rex Tillerson byl propuštěn z funkce ministra zahraničí USA v březnu tohoto roku, a to na pozadí zvěstí o neshodách mezi ním a prezidentem. Po své demisi Tillerson poznamenal, že Washington může být „velmi zrádným místem".

Bývalý šéf MZV rovněž podotkl, že Trump jedná často instinktivně. Tillerson uvedl, že po práci ve společnosti ExxonMobil pro něj bylo velmi těžké pracovat pro neukázněného člověka, který nečte zprávy z briefingů, neproniká do detailů mnoha věcí a spoléhá jen na svůj vlastní názor.

Zdroj:  foxnews.com