Bývalá předsedkyně amerického FEDu Janet Yellen varovala, že USA mohou čelit další finanční krizi kvůli obrovskému dluhu korporací a nedostatečné regulaci.

„Myslím si, že se věci zlepšily. Existují ale obrovské díry v systému," řekla Yellenová pro ekonoma Paula Krugmana na Universitě New Yorku a dodala: „Nástroje, které jsou k dispozici k tomu, aby bylo možné si poradit s nadcházejícími problémy, nejsou v USA dobré."

Vysoká úroveň korporátního dluhu je zvláště znepokojující, prohlásila Yellenová. Ten nyní činí 9,1 trilionů dolarů. Pokud dojde k poklesu, tak „to povede k mnoha bankrotům v ne-finančním sektoru".

Bývalá předsedkyně hovořila i o regulaci po roce 2008. Upozornila na oblasti, které akutně potřebují regulovat, dále mluvila i o „tlaku proti regulaci" před dokončením těchto prací. Prohlásila, že regulátoři v současné době nejsou schopni pracovat na systémových problémech, pouze na individuálních bankách.

Prezident Trump je v současné době k americkému FEDu velmi kritický. Označil ho za „největší hrozbu" pro jeho prezidentství a viní ho z několika poklesů trhu v minulých měsících.