Bývalý prezident Donald Trump označil ruského prezidenta Vladimira Putina za chytrého a kritizoval reakci USA na ruskou invazi na Ukrajinu. (Foto: Flickr)

„Chci říct, že přebírá zemi za sankce v hodnotě dvou dolarů. Řekl bych, že je to docela chytré,“ řekl Trump během fundraisingu ve svém letovisku Mar-a-Lago na Floridě ve středu večer, jak vyplývá ze záznamu akce zveřejněného na internetu, a tvrdil, že Putin by neprovedl invazi, kdyby byl stále prezidentem.

V telefonickém rozhovoru pro Fox News ve středu pozdě večer, kdy Rusko zahájilo invazi, pan Trump označil vývoj událostí za „velmi smutnou věc pro svět a zemi“. Řekl, že Biden neudělal dost pro to, aby Putina od invaze odradil.

„Chtěl se spokojit s kouskem a teď vidí slabost a neschopnost a hloupost této administrativy,“ řekl pan Trump ve středu večer v televizi Fox News.

Je to již podruhé, co Trump v posledních dnech označil Putina za chytrého. Podobně se vyjádřil i během rozhlasového rozhovoru na začátku tohoto týdne.

„Včera jsem přišel dovnitř a tam byla televizní obrazovka a já jsem řekl: ‚To je geniální,'“ řekl Trump během rozhlasového rozhovoru „Putin prohlašuje velkou část Ukrajiny, Putin ji prohlašuje za nezávislou. To je úžasné. Takže Putin teď říká: ‚Je to nezávislé,‘ velká část Ukrajiny. Říkám si: ‚Jak je to chytré?“.

Zdroj: wsj.com