Politico napsal o podivném zájmu amerického prezidenta Donalda Trumpa o francouzského lídra Emmanuela Macrona. Trump prý často volá Macronovi, i když pro to nemá vážný důvod.

Jeden z bývalých úředníků národní bezpečnosti v administrativě Trumpa v komentáři pro Politico řekl, že Trump chce stále mluvit s Macronem, někdy mu volá i bezdůvodně.

Podle oficiálních informací Bílého domu Emmanuel Macron o většinu těchto telefonátů žádal.
Média podtrhla, že Trump konstantě zdůrazňuje, že má silné vztahy c Macronem. Například v pátek napsal na svém Twitteru, že měl velmi dobrý telefonický rozhovoru s Macronem a posuzovali důležitá témata, včetně bezpečnosti a obchodu.

Podle Politico Trump jen stěží chápe koncept časových pásem a asistenti mu to musí stále připomínat, když se pokouší zavolat jiným světovým vůdcům v nevhodných hodinách.

Bílý dům obhajuje náklonnost Trumpa k rozhovorům se svými protějšky po telefonu. Tisková mluvčí Sarah Sandersová tvrdí, že to pomáhá prezidentovi vytvořit „dobré vztahy" s jinými světovými vůdci. Podle Sandersové jsou světoví lídři vděční Trumpovi za jeho ochotu, že jim chce telefonovat ve dne i v noci.

Zdroj:  politico.com