Podle kanadského premiéra Trudeaua je konvoj kamioňáků, který míří do Ottawy, „malou okrajovou menšinou“, která zastává „nepřijatelné názory“ a „nereprezentuje názory Kanaďanů, kteří tu byli jeden pro druhého“. (Foto: Twitter)

Podle níže uvedených záběrů to příliš nevypadá na tzv. „malou okrajovou menšinu“:

Jedna z organizátorek protestu v Novém Skotsku, Samantha Monaghanová, řekla Global News, že skupina chce, aby Ottawa ukončila všechny nařízení.

„Jsme pro volbu, nejsme proti očkování,“ řekla Monaghanová v Enfieldu.

Řidiči a protestující směřující do hlavního města Ottawy mají v plánu zůstat tam do té doby, dokud kanadský premiér Justin Trudeau neodstoupí nebo dokud jim vláda nevrátí „práva a svobodu“.

Policie Nového Skotska vydala ve středu večer prohlášení, ve kterém upozornila, že v důsledku konvoje může dojít k omezení dopravy.

Konvojové hnutí, známé jako hnutí „Zachraňte Kanadu“ nebo „konvoj svobody“, začalo minulou neděli v Britské Kolumbii, kdy se tisíce řidičů kamionů vydaly na silnice, aby protestovaly proti mandátu.

Federální vláda ukončila výjimku pro řidiče kamionů z očkovacího mandátu 15. ledna.

To znamená, že kanadští řidiči kamionů musí být plně očkováni, pokud se chtějí vyhnout dvoutýdenní karanténě a před příjezdem do Kanady.