Policie oznámila dvě zatčení při bizarní automobilové honičce, která se počátkem září změnila v ozbrojenou loupež a které se skoro nechce věřit, že ji zachytila kamera. (Foto: Twitter)

Drzá honička v Upper East Side vynesla dvojici zlodějů pořádnou výplatu 3. září, kdy se v rychlosti rozjeli za autem, které ukradli a ujeli s lupem v hodnotě 9 000 dolarů (policie dříve uvedla, že šlo o krádež za 20 000 dolarů).

Úřady 21. září zadržely 32letého Christiana Santanu a 29letého Denise Piterse. Každý z nich čelí obvinění z loupeže a ohrožení z nedbalosti; informace o advokátovi nebyly známy.

Chaos šokoval kolemjdoucí poblíž východní 92. ulice a 2. avenue kolem 17:00, když se černý Mercedes-Benz řítil po silnici za řidičem stříbrné Toyoty Rav-4, uvedla policie.

Na videozáznamu svědků je vidět, jak Mercedes Toyotu dohání, naráží do ní a způsobuje její vybočení. Řidič Mercedesu poté šlápne na plyn a vytlačí druhé auto na chodník.

Řidič Toyoty je schopen zrychlit a vrátit se zpět na vozovku, ale je podruhé dostižen řidičem Mercedesu, který do vozu narazí a znovu ho vytočí, ukazuje video.

Poté, co zřejmě úspěšně přimáčkl Toyotu, je na videu vidět, jak ze spolujezdce Mercedesu vyskočí spolujezdec. Na videu je slyšet, jak náhodný kolemjdoucí křičí: „má zbraň, má zbraň“.

Zdroj: nbcnewyork.com