Rumunsko – Provizorní most, který byl ukraden, byl zřízen v sučevské oblasti Luncușoara na trase DJ 208 A. Měl sloužit jako cesta pro místní obyvatele do doby, než budou práce dokončeny. (Foto: Youtube)

Most se skládal z předpjatých betonových trubek o délce 2,5 metru a měl dvě řady po šesti trubkách a jako nosnou konstrukci zeminu a štěrk, píše newsbucovina.ro.

„Most byl složen ze šesti trubek o délce 2,5 metru a dvou řad trubek. Nad trubkami byla hlína, kámen, používaly se vozy. Odvezl je bagr, na který dal nápis, aby nepřitahoval pozornost. Celý den se pracovalo. V noci trubky odvezli,“ uvedl zástupce stavební firmy podle Realitatea PLUS.

„Policie a všichni vědí, že kdyby ukradli ovci, mohl by to být v obci problém, ale kdyby ukradli most, most není problém. Policie si toho těžko všimne,“ komentoval zástupce stavbařů.

„Ve dne se odvezla zemina a v noci přišli a vzali trubky,“ řekl zástupce stavbařů, který zmínil, že operaci natočili sousedé a později ji nahlásili na linku 112.

Trubky byly nalezeny u místního obyvatele, který bydlí nedaleko. A zloději byli dopadeni. Zachytily je bezpečnostní kamery v okolí, okamžiky, kdy byl most demontován a poté ukraden, byly zvěčněny.

Zdroj: romania.postsen.com