V e-mailovém prohlášení zaslaném agentuře Bloomberg společnost Twitter uvedla, že „spolupracuje a bude i nadále spolupracovat s panem Muskem na dokončení transakce v souladu s podmínkami dohody o fúzi“.

Společnost uvedla, že věří, že dohoda je v nejlepším zájmu všech akcionářů, a hodlá „uzavřít transakci a prosadit dohodu o fúzi za dohodnutou cenu a podmínek“.

Akcie společnosti TWTR se vzpamatovaly z některých počátečních ztrát, které utrpěly na kolenou…


Elon Musk v pozměněném podání 13D uvedl, že se domnívá, že Twitter porušuje jejich dohodu o fúzi tím, že neposkytuje informace o spamu a falešných účtech.

Musk uvedl, že se domnívá, že Twitter „aktivně vzdoruje a maří jeho práva na informace“ tím, že odmítá tyto informace poskytnout.

Připomeňme, že jsme již dříve upozorňovali na Muskův probíhající boj se společností Twitter, kdy v jeho poslední fázi na konci května Musk zřejmě naznačil, že jeho nabídka na odkup může být ohrožena v důsledku množství botů na platformě.

Spor se vyostřil v květnu poté, co Musk na Twitteru zveřejnil článek agentury Reuters, v němž Twitter odhaduje, že falešné účty tvoří méně než 5 % uživatelů, na což Musk reagoval:

Musk odpověděl: „Dohoda se společností Twitter je dočasně pozastavena, dokud nebudou k dispozici podrobnosti podporující výpočet, že spam/falešné účty skutečně představují méně než 5 % uživatelů,“ a poté dodal:

„Stále se zavazujeme k akvizici.“

Nové podání 13D vyvolalo okamžitý 7% pokles akcií TWTR ještě před zvoněním…

Zdroj: zerohedge.com