Téměř polovina z 22,2 milionu sledujících prezidenta Joea Bidena na Twitteru jsou falešné účty, jak vyplývá z auditního nástroje softwarové společnosti SparkToro. (Foto: Youtube / ilustrační)

Nástroj SparkToro na základě analýzy řady faktorů, včetně problémů s umístěním, výchozích profilových obrázků a nových uživatelů, zjistil, že 49,3 % účtů sledujících oficiální účet @POTUS na Twitteru jsou „falešní sledující“.

Softwarový nástroj společnosti zjistil, že Bidenův účet má více falešných sledujících než většina ostatních.

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk, který se v současné době snaží koupit Twitter, vyjádřil obavy z počtu falešných účtů a případný zásah by mohl způsobit, že uživatelé, jako je Biden, ztratí obrovské množství sledujících.

Musk v úterý brzy ráno prohlásil, že jeho dohoda o koupi společnosti provozující sociální média v hodnotě 44 miliard dolarů nemůže pokračovat, dokud nebudou vyřešeny problémy s falešnými účty, a zřejmě kritizoval generálního ředitele Twitteru Paraga Agrawala.

Musk v pátek na Twitteru oznámil, že dohoda o koupi společnosti byla „dočasně pozastavena, dokud nebudou k dispozici podrobnosti podporující výpočet, že spam/falešné účty skutečně představují méně než 5 % uživatelů“.

Twitter tento pětiprocentní odhad uvádí od roku 2019 a byl zmíněn v posledních 11 čtvrtletních zprávách společnosti.

Muskovo rozhodnutí pozastavit dohodu srazilo cenu akcií Twitteru v pátek před zahájením obchodování o 15 %.

Zdroj: newsweek.com