Předseda Pákistánského tehríku-e-Insaf (PTI) Imran Chán v pondělí poděkoval obyvatelům země za podporu protestů proti jeho sesazení z funkce pákistánského premiéra. (Foto: Twitter)

„Děkuji všem Pákistáncům za jejich úžasný příval podpory a emocí při protestech proti změně režimu podporované Spojenými státy, kterou podpořili místní Mírové Džafarové, aby vynesli k moci kocábku poddajných podvodníků, kteří jsou všichni na svobodě. Pákistánci doma i v zahraničí to důrazně odmítli,“ napsal Imran Chán na Twitteru.

„Ještě nikdy v naší historii nevystoupily tak spontánně a v takovém počtu davy, které odmítly importovanou vládu vedenou podvodníky,“ uvedl v dalším tweetu.

Pákistánský Tehrík-e-Insaf (PTI) v neděli vyrazil na shromáždění do několika měst v zemi, aby protestoval proti předsedovi strany Imránu Chánovi prostřednictvím úspěšného hlasování o nedůvěře, které proběhlo předchozí noc.

Již dříve Chán prohlásil, že dnešní den znamená začátek „boje za svobodu“ proti tomu, co označil za „zahraniční spiknutí za účelem změny režimu“. Ve snaze povzbudit své příznivce řekl, že „je to vždy lid, kdo chrání svou vlastní suverenitu a demokracii“.

„Pákistán se stal nezávislým státem v roce 1947; dnes však znovu začíná boj za svobodu proti zahraničnímu spiknutí za změnu režimu. Vždy je to lid země, kdo brání svou suverenitu & demokracii,“ uvedl v dalším tweetu.

Mluvčí PTI Fawad Chaudhry také vyzval lidi k uspořádání protestů po modlitbách Isha, když dříve během dne hovořil s médii v Islámábádu. Uvedl, že pokud by Chán nevedl masové hnutí, znamenalo by to „zradu s politikou a ústavou země“.

Strana později vydala rozpis různých protestů, které byly podle listu Dawn naplánovány ve městech po celé zemi od 21:30 hodin.

Protest v hlavním městě začal od Zero Point, kde se shromáždili příznivci PTI, kteří mávali vlajkami a skandovali hesla ve prospěch bývalého premiéra, dodala publikace.

Hlasování o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě PTI vedené Imranem Chánem začalo v Národním shromáždění země v sobotu pozdě večer, kdy 174 poslanců zaznamenalo své hlasy ve prospěch rezoluce, která Imrana Chána sesadila.

Zdroj: ndtv.com