Syrská armáda zlikvidovala přes 270 příslušníků teroristické fronty Islámský stát v provincii Suvajda na jihu země. Informoval o tom mluvčí velení ruské skupiny vojsk v arabské republice Oleg Makarevič.

Sdělil, že se útočná operace konala za složitých klimatických podmínek v terénu s hlubokými kaňony a širokými jeskyněmi, s různými vertikálními výběžky a širokými rozsedlinami. „V tomto terénu vytvořil nepřítel dobře členěnou obranu s množstvím protitankových a odstřelovačských úkrytů, minových polí a cest pro manévry.

Na všech úsecích obrany měl nepřítel muniční a potravinové sklady," poznamenal mluvčí velení ruské skupiny vojsk. Operace byla podle Makareviče zkomplikována také tím, že tanky a těžká technika byly v tomto terénu omezeny v pohybu a manévrech, kdežto teroristé měli velký počet granátometů, protitankových střel a minometů ráže 82 mm.

Nehledě na to se syrským vojákům podařilo zabavit velké množství zbraní, včetně 12 amerických protitankových řízených střel TOW.

Makarevič sdělil, že většina teroristů přišla do Suvajdy z Jarmuku, Damašku a také z oblasti At Tanf, která je kontrolována mezinárodní koalicí v čele s USA.

Podle televizní zprávy se Abú Umarayn podílel na vraždě bývalého vojína americké armády Petera Kassiga v roce 2014. Pohlavár IS byl zabit v neděli při útoku koalice pomocí bezpilotního letounu na Syrské poušti. Spolu s ním bylo zlikvidováno několik dalších příslušníků teroristické skupiny.

Peter Kassig, bývalý vojín armády USA a rodák z Indianopolisu, byl zajat v říjnu 2013 ozbrojenci v Sýrii, kde byl zaměstnancem jedné z humanitárních organizací a věnoval se rozdělení potravin a léků. Kassig, který předtím sloužil v Iráku v sestavě vojenského kontingentu USA, se rovněž vyučil pomocným ošetřovatelem a učil syrské běžence poskytování pohotové pomoci při zraněních. Během pobytu v Sýrii přešel Peter Kasssig i islámu a přijal nové jméno, Abdurrahman.

Zdroj:  foxnews.com