Švýcarská firma, která dodává opevněná podzemní sídla, představila své nové bunkry L’Heritage – pro velmi majetné osoby, které chtějí přečkat apokalypsu v luxusu, na který jsou zvyklé. (Foto: Oppidum)

Společnost Oppidum pověřila francouzského architekta Marca Prigenta, aby navrhl rozlehlé podzemní příbytky pro „nevídanou dobu“ – každý z nich nabízí minimálně 10 000 čtverečních stop prostoru.

Rezidence si majitelé mohou přizpůsobit podle svého vkusu – a podle Robb Reportu mohou zahrnovat i další vybavení, jako je mimořádně velká garáž, soukromá umělecká galerie, zasedací místnosti, krytá zahrada, a dokonce i lázně se soukromým bazénem.

Oppidum L'Heritage
Foto: Oppidum

Rezidence mají dva nezávislé systémy filtrace vzduchu – primární jednotku pro mírový provoz, která zajišťuje čerstvý vzduch po neomezenou dobu, a nejmodernější sekundární systém filtrace vzduchu, který dokáže chránit před kontaminanty ve vzduchu, „ať už jsou radioaktivního, chemického, biologického nebo jaderného původu“, uvádí se na webových stránkách.

V případě potřeby zajišťuje unikátní vysokotlaká zásoba vzduchu a vnitřní cirkulace Oppidum dostatečnou hladinu kyslíku v budově a zároveň udržuje přetlak, který zajišťuje absolutní vzduchotěsnost a plynotěsnost vnitřního prostředí.

The L'Hermitage bunker car garage
Foto: Oppidum

Filtrace vzduchu zahrnuje systém odstraňování CO2, který zajišťuje dýchatelný vzduch v případě, že v budově není dostatečný nebo žádný přívod čerstvého vzduchu. V případě potřeby zajistí pomocný přívod napojený na odstraňování CO2 dostatečnou hladinu kyslíku. -Oppidum

Hlavní konstrukci tvoří železobetonová skořepina navržená pro statické a dynamické zatížení, výbuch nebo rázovou vlnu, seismicitu a další faktory, přičemž úkryty mohou být dokonce „navrženy na nejvyšší úroveň ochrany podle normy NATO STANAG 2280:2016“.

Foto: Oppidum

Silné zabezpečení je klíčové vzhledem k tomu, že tyto bunkry jsou určeny k přečkání apokalypsy v extrémním luxusu. Za tímto účelem jsou opevněné dveře proti výbuchu ovládány multibiometrickým měřičem, který snímá obličej, duhovku, dlaň a otisky prstů obyvatele. Každá rezidence je také vybavena integrovaným bezpečnostním systémem vojenské úrovně a (samozřejmě) schopností přežít bez připojení k síti.

Foto: Oppidum

„Jsou to místa klidu a absolutního bezpečí pro majitele a jejich rodiny. Je nám ctí, že můžeme našim klientům nabídnout nejvyšší úroveň služeb a vytvořit krásná místa, která budou chránit je i jejich dědictví pro další generace,“ uvedl v prohlášení zakladatel a generální ředitel společnosti Oppidum Jakub Zamrazil.

Bunkry jsou k dispozici v USA, EU, Velké Británii a Spojených arabských emirátech.

Zdroj: robbreport.com