USA – Svědek, kterého demokraté předvolali na středeční slyšení v justičním výboru Sněmovny reprezentantů, prohlásil, že muži jsou schopni otěhotnět a podstoupit potrat, pokud se jim zachce. (Foto: Twitter)

Aimee Arrambideová, výkonná ředitelka propotratové neziskové organizace AVOW, byla grilována republikánským poslancem ze Severní Karolíny Danem Bishopem, který se jí zeptal, jak by definovala ženu.

„Věřím, že každý se může identifikovat sám,“ odpověděla Arrambideová, což Bishopa přimělo k další otázce: „Věříte tedy, že muži mohou otěhotnět a jít na potrat?“.

„Ano,“ odpověděla Arrambideová.

Podívejte se:

Během téhož slyšení se Bishop zeptal další demokratické svědkyně, doktorky reprodukční zdravotní péče Yashicy Robinsonové, co je to žena.

Robinsonová odpověděla: „Myslím, že je důležité, abychom lidi jako vy poučili o tom, proč děláme věci, které děláme, a proto důvod, proč používám zájmena ‚ona‘ a ‚její‘, je ten, že chápu, že existují lidé, kteří otěhotní a kteří se tak nemusí identifikovat, a myslím si, že je diskriminační mluvit s lidmi nebo je nazývat tak, že si nepřejí být nazýváni.“

Biologické lidské bytosti mužského pohlaví nemohou otěhotnět, mít děti ani podstoupit potrat. Ti, kdo tvrdí, že to možné je, buď neznají základní biologické skutečnosti, nebo se dopouštějí protivědecké dezinformace.

Zdroj: sm.news