Soudce v Georgii vyslechl 21. června návrhy na zamítnutí významného volebního případu v Georgii, ale odmítl o nich okamžitě rozhodnout. (Foto: Flickr)

„Myslím, že je důležité, abych si to v klidu přečetl a přemýšlel o tom,“ řekl na jednání hlavní soudce vrchního soudu Henry County Brian Amero, který případu předsedá.

Poznamenal, že v případě došlo k přívalu podání, která tvrdí, že během voleb v roce 2020 v okrese Fulton byly započítány podvodné hlasovací lístky .

Soudce neuvedl, kdy bude jeho rozhodnutí oznámeno.

Petice byla původně podána v prosinci 2020. Předkladatelé citovali pozorovatele průzkumů veřejného mínění, kteří hovořili o falešných hlasovacích lístkcích zpracovávaných při sčítání hlasovacích lístků ve State Farm Arena v Atlantě a na dalších místech. Kancelář ministra zahraničí státu Georgia Brada Raffenspergera zkoumá, co se v aréně odehrálo před, během a po volbách.

Úředníci kraje v podáních argumentovali tím, že stížnost by měla být zamítnuta, protože se navrhovatelé snažili zpochybnit volby, ale nesplnili podmínky, aby tak mohli učinili. Právníci kraje argumentovali u soudu 21. června, že navrhovatelé nemají nárok na deklarativní rozsudek, že nemají aktivní legitimaci a že nabízejí pouze „všeobecné stížnosti“.

Právníci navrhovatelů namítali, že jejich klienti jako registrovaní voliči mají legitimaci a že volby nezpochybňují. Petice se zaměřuje na údajné porušování ústavních práv voličů, včetně práv na stejnou ochranu.

Bob Cheeley, jeden z právníků, uvedl, že video z notebooku, kde sledoval volby v roce 2020 v kraji Fulton, které byly nedávno zveřejněny poprvé, bylo možno vidět, jak pracovníci kraje několikrát skenují volební lístky nepřítomných ve State Farm Arena.

„Pokud to není popření stejné ochrany, nevím, co to je,“ řekl Cheeley.

Předběžné prozkoumání hlasovacích lístků Davidem Sawyerem, expertem, ukázalo, že nejméně 150 hlasovacích dávek nebylo předáno společnosti Raffensperger a že přibližně 30 šarží bylo započítáno dvakrát.
Navrhovatelem navrhované forenzní prošetření 147.000 nepřítomných hlasovacích lístků je nezbytné, aby se zabránilo vložení podvodných hlasovacích lístků do budoucích voleb, zejména s ohledem na to, že úředníci nepřijali žádná opatření k nápravě problémů zaznamenaných ve volbách v roce 2020, uvedl Cheeley. Deset odborníků bylo připraveno použít „vysoce výkonné mikroskopy“ k prohlédnutí každého hlasovacího lístku, aby zjistili, zda jej vyplnil člověk nebo tiskárna.

Kraj odpověděl tvrzením, že souhlasí s navrhovateli, že podvodné hlasovací lístky by se do budoucích voleb neměly započítávat. Právník volebního výboru kraje rovněž uvedl, že hlasovací lístky by neměly být skenovány dvakrát.

Soudce Amero na začátku letošního roku rozhodl, že žalobci mohou získat obrázky nepřítomných hlasovacích lístků, ale obrázky byly pouze v rozlišení 200 bodů na palec (DPI). Odborníci během slyšení minulý měsíc tvrdili, že rozlišení nebylo dostatečně vysoké na provedení řádných analýz, což přimělo soudce, aby souhlasil s tím , aby žalobci mohli jít do skladu hlasovacích lístků a kontrolovat, zatímco pracovníci kraje zobrazovali hlasovací lístky na 600 DPI.

Návštěva však byla zrušena poté, co kraj před několika dny, kdy se měla konat, podal nával návrhů na propuštění.

Soudce uvedl, že návrhy musí být vyslyšeny, než žalobci mohou získat nové obrázky.

Raffensperger, nejvyšší volební úředník státu,  minulý týden oznámil, že jeho úřad zjišťuje nepřítomnost formulářů pro přenos hlasovacích lístků, které kraj nedávno uznal, že chybí, ačkoli sonda začala před veřejným prohlášením .

Úředníci okresu Fulton popřeli provinění a tvrdí, že jsou „terčem“ lidí, kteří odmítají přijmout volební výsledky.

Zdroj: pz.cz, theepochtimes.com