Debata o očkování proti koronaviru se na Slovensku pořádně vyhrocuje. Novinář deníku SME Petr Schutz v jednom ze svých posledních článcích označil odmítače vakcíny za dobytek, na který je potřeba dlouhý bič. (Foto: Youtube)

Takový radikální slovník šokoval představitele opozice, která požaduje omluvu. Petr Schutz je známý svými kategorickými postoji vůči lidem, kteří se odmítají nechat očkovat proti covidu-19, ale tentokrát k tomu zvolil opravdu ostrá slova.

Podle něj by „nenaočkovaní měli kvičet jako svině na jatkách“. Cílem státní politiky má být zvyšování diskomfortu odmítačů. Na ně údajně nestačí pouze cukr v podobě loterie, kterou nedávno schválil parlament, ale je nutný i bič.

„Není jasné, co brání říct, že to nejsou lidé, ale dobytek, když pouze jejich bezohlednost a telecí IQ budou příčinou, že v září/říjnu/listopadu – na stará kolena – na mě stát uvalí zákaz vycházení,“ píše novinář o možné další vlně koronaviru.

Tento text popudil slovenskou opozici. Předseda strany Směr-SD Robert Fico, podle jehož názoru má očkování zůstat dobrovolné, tuto rétoriku označil za fašistickou.

„Nemohu nic jiného než požádat, aby se deník SME za tyto své fašistické úlety omluvil,“ uvedl Fico.

Za podobnou rétoriku již dříve podal na Schutze trestní oznámení poslanec od Směru Ľuboš Blaha.

„SME se normálně vyžívá v sadistických návrzích. Chtějí ubližovat většině Slováků, chtějí jim způsobovat bolest, dělají z nich monstra a zvěř, která má trpět‚ jako svině‘,“ napsal na Facebooku Blaha.

Podobně se vyjádřil i předseda neparlamentní strany SNS Andrej Danko. Podle něj „tento pan novinář Schutz má někdy asi pocit božstva“.

„Nikdo na světě nemá právo bez ohledu na cokoliv a jakoukoliv situaci hrubě urážet jiného. Obzvláště by tak neměl jednat zástupce médií. Často právě ti, kteří volají po toleranci a pochopení, nedodržují korektnost a slušnost. Někteří si myslí, že mohou ve svém postavení cokoliv,“ míní politik.

Připomeňme, že novinář deníku, který ze třetiny vlastní fond napojený na amerického finančníka George Sorose, se již jednou vyslovil za diskriminaci nenaočkovaných. „Ta má být „až tak brutální, aby se bolestí svíjeli“.

Zdroj: snews.com