V úterý slovenská vláda schválila vyčlenění 1500 profesionálních vojáků pro posílení policejního sboru. Mají pomoci zabezpečit veřejný pořádek v souvislosti s opatřeními v boji proti koronaviru. Obdobné opatření platí od dubna i letos. (Foto: Wikimedia)

Příslušníci slovenských ozbrojených sil budou podle potřeby a aktuálního vývoje situace nasazováni do hlídek s příslušníky policejního sboru na vnější hranici s Ukrajinou, bývalých hraničních přechodech na vnitřních hranicích s Českem, Rakouskem, Maďarskem a Polskem a pro zajištění veřejného pořádku na celém území Slovenské republiky.

„Přetrvávající nepříznivá situace v šíření koronavirus SARS-CoV-2 vyžaduje nasazení příslušníků Ozbrojených sil SR v pomoci Policejnímu sboru při zajišťování veřejného pořádku i v roce 2021,“ stojí v návrhu, který v úterý schválila slovenská vláda na on-line zasedání.

Tento dokument ruší předchozí opatření z dubna, kdy vláda rovněž vyčlenila 1 500 vojáků na podporu udržení veřejného pořádku. Nové opatření bude platit do 31. prosince 2021.