Televizní stanice CNN zveřejnila poslední slova saúdského novináře Džamála Chášukdžího, který byl zavražděn v tureckém Istanbulu. Podle zdroje médií měl mluvit o tom, že nemůže dýchat.

Uvádí se, že zvukovou nahrávku pojednávající o masakru novináře poslouchal pracovník televizní stanice. Na dané nahrávce byla slyšet hudba, která byla zapnuta, aby přehlušila zvuky boje a porcování těla.

Podle CNN tento záznam naznačuje, že vrahové novináře pravidelně telefonovali a informovali druhou stranu o tom, co se děje.

Novinář saúdského původu Džamál Chášukdží z deníku Washington Post zmizel dne 2. října během návštěvy generálního konzulátu Saúdské Arábie v Istanbulu. Snoubenka novináře zůstala mimo budovu a čekala na něj několik hodin. Poté však začala mít jisté obavy.

Podle tureckých tajných služeb byl novinář mučen a poté mu usekli hlavu za přítomnosti generálního konzula Saúdské Arábie v budově diplomatické mise. Jeho pozůstatky byly nalezeny během prohlídky budovy konzulátu.

Vyšlo najevo, že objednavatelem vraždy může být korunní princ Saúdské Arábie. Rijád účast na vraždě Chášukdžího kategoricky popírá. Americké úřady nevylučují možnost zavedení sankcí proti všem účastníkům vraždy.