Bouřky zatopily téměř celé Slovensko, přičemž intenzivní lijáky zasáhly zejména východ republiky. Přímo katastrofická situace nastala v Prešově, kde byly v několika částech města zaplaveny ulice. Uživatelé internetu sdílejí fotografie a videa povodní na ulicích a dálnicích Slovenska. (Foto: Facebook)

Komentátoři se rozdělili na dva tábory. Někteří z potopy obviňují ministra dopravy SR a druzí ty, kteří kácí slovenské lesy.

„Právě v oblasti východního Slovenska, zejména však ve Východoslovenské nížině počítejte s tím, že bouřky mohou být velmi silné a je zde vysoká pravděpodobnost vzniku supercelárních bouří," upozorňovalo v úterý imeteo.sk.

Předpovědi se vyplnily. Po včerejší bouřce v Prešově dokonce zasahovali hasiči. Po tom, jak ulice ve městě zaplavila voda, policie vyzvala řidiče, aby zvýšili pozornost ve městě. I dnes meteorologové varují před bouřkami i povodní. Může dojít ke stékání vody ze svahů, zatápění sklepů či podchodů.

„V důsledku silné bouře je několik hlavních tahů ve městě těžko průjezdných. Podobně je to i na D1 ve směru Prešov – Košice, kde je na silnici souvislá vrstva bláta, vody a kamenů, cesta je momentálně neprůjezdná. Provoz z D1 bude přesměrován na státní silnici 1/20,“ upřesnila Policie SR. Také se na síti objevilo video z dálnice ve směru na Prešov.

Slováci se zlobí kvůli tomu, že jejich země je momentálně v takové situaci. Někteří uživatelé se vrhli na inženýry a na slovenského ministra dopravy Árpáda Érseka.