Vedení tenisového US Open informovalo o sankcích vůči prvnímu hráči světového žebříčku, srbskému tenistu Novaku Djokovičovi, který byl diskvalifikován, sdělila tiskové oddělení US Open. (Foto: Twitter)

„Djokovič přijde v důsledku diskvalifikace o všechny ratingové body, jež získal na US Open, a kromě ostatních pokut ztratí všechny odměny, které si na turnaji vydělal,“ uvádí se v prohlášení.

V nedělním utkání čtvrtého kola Srb, kterého naštvalo špatné podání, agresivně odpálil míček a trefil do krku čárovou rozhodčí, která se po úderu zhroutila na zem.

​Během ošetření podavačky požádal Djokovič supervizora turnaje, aby ho pokutoval ztrátou gamu nebo dokonce setu, ale vedení přijalo rozhodnutí o diskvalifikaci Srba v souladu s pravidly.

Djokovič opustil turnaj a tiskovou konferenci odmítl. Nicméně se později omluvil rozhodčí na internetu.

Tenista okomentoval svoji diskvalifikaci z US Open na Instagramu.

„Jsem smutný, celá tato situace mne zarmoutila. Dozvěděl jsem se, jak se cítí čárová rozhodčí, soudě podle informací je chválabohu v pořádku.<…> Velice lituji, že jsem ji způsobil takový stres. Nebylo to záměrné,“ napsal Djokovič.
Zdůraznil, že tato diskvalifikace pro něj bude „životně důležitou lekcí“, aby v budoucnu dokázal růst a rozvíjet se jako osobnost.

Srbský sportovec se také omluvil pořadatelům US Open a poděkoval svým fanouškům a blízkým za podporu.