Ve věku 82 let zemřel oscarový režisér filmu Ostře sledované vlaky Jiří Menzel. Na sociální síti o tom v neděli informovala jeho žena Olga. (Foto: Instagram)

Režiséra Menzela v posledních letech trápily zdravotní problémy. Na podzim roku 2017 byl hospitalizován kvůli infekci mozku, absolvoval operaci, po které byl i v umělém spánku. Režisér prodělal těžkou nemoc, po které se o něj v domácí péči starala žena Olga, která o úmrtí informovala.

„Jiřinko náš milovaný, nejstatečnější ze všech statečných. Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě. Tvoje láska ke mně a našim holkám byla láskou, která si neklade podmínek. Jiřinko, děkuju za každý den, který jsem mohla být s tebou. Bylo to výjimečné. Děkuju i za ty těžké poslední 3 roky. Stále jsi mi pomáhal. Svou statečností, chutí, neobyčejnou vůlí do života a humorem. Přeju ti hezkej obláček, jaks ty sám říkával… Smrtí nic nekončí a věřím, že se setkáme, ať už v jakékoliv podobě. Protože není možné, aby to tak nebylo. Hladím tě a milujeme tě z celého srdce navěky. Tvoje holky. Olinka, Anička, Evička,“ napsala Olga Menzelová na sociálních sítích.