Hlavní redaktorka agentury MIA Rossia Segodnia a RT Margarita Simoňanová označila zatčeného zakladatele WikiLeaks Juliana Assange za proroka.

V přímém přenosu programu Večer s Vladimirem Solovjovem Simoňanová vysvětlila, že Assange věděl o totálním sledování lidí ještě předtím, než z toho usvědčil americkou vládní agenturu NSA.

„Když jsme se seznámili, tak mě udivilo, že trval na tom, abychom neprováděli žádné vážné rozhovory v místnostech, protože všechny místnosti se odposlouchávají a abychom sebou také nebrali telefony. Obyčejně jsme se procházeli lesem. Trval na tom, že jestli je potřeba hovořit o čemkoli kromě počasí, tak je potřeba jít buď do lesa, nebo do britských pubů, kde je vždy obrovský randál. Pouze tak s ním bylo možné o něčem vážném hovořit,“ prohlásila Simoňanová.

Připomněla, že Assange už před mnoha lety napsal knihu o Googlu, kde odhalil metody sledování pomocí online-platforem.

„Nenávidí, když mu lžou“

Simoňanová zmínila, že si nevzpomíná na žádný případ, kdy by se Assange mýlil. Podle jejích slov jí vyprávěl o tom, že určitě dojde k jeho extradici do USA, kde ho nečeká nic dobrého.

Sdělila také, že na její otázku, proč dělá takové nebezpečné věci, odpověděl, že všechny jeho činy plynou z toho, že nenávidí, když mu lžou.

Ekvádor, na jehož velvyslanectví v Londýně se Assange od roku 2012 skrýval, se rozhodl připravit ho o diplomatický azyl. Britská policie poté informovala, že Assange byl zadržen na základě příkazu z roku 2012.

Julian Assange získal slávu po řadě publikací, včetně těch o vojenských operacích USA v Afghánistánu a Iráku. V materiálech se rozkrývá mnoho případů, mezi nimiž jsou i případy vraždění nevinných lidí.

V roce 2010 zakladatele  WikiLeaks obvinili ze sexuálních zločinů, které odmítl. Tento případ byl v roce 2017 uzavřen.

Zdroj:  snews.com