Ruské bezpečnostní služby pátrají po jednom ze svých agentů v souvislosti s údajným spiknutím s cílem zavraždit prezidenta Vladimira Putina, uvádí se ve zprávě. (Foto: Flickr)

Podezření na spiknutí vyšlo najevo po náhodném setkání budoucího nájemného vraha – zběhlého důstojníka blíže nespecifikované ruské bezpečnostní agentury – s podnikatelem v předměstském karaoke baru, informoval kanál Telegram VChK-OGPU, který tvrdí, že má úzké vazby na ruský bezpečnostní aparát.

Ruské ministerstvo vnitra se o údajném plánu zabít Putina, který v sobotu oslaví 71. narozeniny, dozvědělo počátkem tohoto týdne od specialisty z prezidentského správního ředitelství.

Podle zdroje, který hovořil s VChk-OGPU, obdržel tento specialista časně ráno telefonát od muže, který se představil jako 37letý Michail Jurčenko.

Jurčenko, který se představil jako podnikatel v oboru stavebnictví, „se znepokojením“ uvedl, že se zapletl do „podivného příběhu“, když se zdržoval v honosném, lustry vyzdobeném karaoke baru Honey ve městě Čechov, asi 40 kilometrů od Moskvy.

Informátor uvedl, že se tam setkal s cizincem, s nímž nakonec vedl dlouhý „srdečný“ rozhovor „o válce a budoucím životě v Rusku“, uvedl kanál Telegram.

V jednu chvíli během setkání se Jurčenkův nový známý blýskl červeným služebním průkazem „a prohlásil, že má za úkol ‚odstranit Vladimira Putina'“, uvádí VChK-OGPU.

Jurčenko se s mužem nehádal a rychle změnil téma.

Podnikatel uvedl, že si nepamatuje jméno svého kamaráda, který s ním popíjel, a na jeho průkaz si pořádně neprohlédl.

Potenciální nájemný vrah údajně ukázal informátorovi červený průkaz totožnosti, když oba popíjeli v karaoke klubu.

Rozhovor však Jurčenkovi nesedl a po několika dnech „starostí“ se obrátil na úřady se svým svědectvím, což prý vyvolalo pátrání po potenciálním zabijákovi.

Na základě Jurčenkova tipu navštívili strážci zákona karaoke bar, aby tam „prostudovali situaci“.

Telegram poznamenal, že čechovský klub je známý tím, že je oblíbený u zaměstnanců různých státních úřadů.

Zdroj: nypost.com