Soči, Rusko – Ruský prezident Vladimir Putin hovořil v závěrečný den letošního výročního setkání Valdaj v Soči. (Foto: Wikimedia)

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek prohlásil, že Západ ztratil kvůli válce na Ukrajině kontakt s realitou, a varoval, že pokud jeho představitelé zapomněli, jak se dělá kompromis, pak svět uvidí, kam taková arogance vede.

Záznam:

Putin obvinil Západ z podněcování konfliktu na Ukrajině, který označil za součást mnohem většího boje mezi Ruskem a arogantním Západem, který podle něj ztratil smysl pro realitu.

„Naši partneři na Západě zřejmě zcela zapomněli, že existují pojmy jako rozumná zdrženlivost, kompromisy, ochota v něčem ustoupit, aby bylo dosaženo přijatelného výsledku pro všechny,“ řekl Putin.

„Jsou doslova posedlí jedinou věcí – prosadit své zájmy za každou cenu. Pokud je to jejich volba, uvidíme, co z toho vzejde,“ řekl Putin na zasedání Valdajského diskusního klubu v černomořském letovisku Soči.

Putin však válku prezentuje jako součást mnohem většího boje se Spojenými státy, které podle kremelské elity usilují o rozdělení Ruska, zmocnění se jeho obrovských přírodních zdrojů a následné vyřizování účtů s Čínou.

Západ podle něj válku na Ukrajině způsobil, protože Spojené státy jsou „hegemonem“, který se považuje za jediného arbitra pravdy na planetě.

My jsme takzvanou válku na Ukrajině nezačali. Naopak – snažíme se ji dokončit,“ řekl.

Zdroj: news.yahoo.com