Ruský stíhací letoun Su-27 zachytil americké průzkumné letouny nad Černým mořem, ty se nakonec otočily, uvedlo v prohlášení Ruské národní obranné kontrolní středisko. (Foto: Russia’s National Defense Management Center)

„14. srpna ruské prostředky kontroly vzdušného prostoru nad neutrálními vodami Černého moře zjistily dva letecké cíle blížící se ke státní hranici Ruské federace. Za účelem identifikace cílů byla do vzduchu povolána stíhačka Su-27 Jižního vojenského okruhu Sil protivzdušné obrany," stojí v oficiálním prohlášení.

Je třeba poznamenat, že posádka ruského stíhacího letounu je z bezpečné vzdálenosti identifikovala jako strategický průzkumný letoun RC-135 amerického letectva a základní hlídkový letoun R-8A Poseidon amerického námořnictva.

„Po obratu letadel amerického letectva a námořnictva od státní hranice Ruské federace se ruská stíhačka bezpečně vrátila na základnu. Celý let ruské stíhačky Su-27 probíhal v přísném souladu s mezinárodními pravidly využití vzdušného prostoru," dodává se ve zprávě.

Zdůrazňuje se, že porušování ruské státní hranice americkými letadly není povoleno.

Zdroj:  defence-blog.com