Očekává se ojedinělý výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami s úhrny kolem 60 mm a kroupami, uvedl na webu CHMI.

Výstraha platí pro kraje: 

Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj (Dačice, Jindřichův Hradec, Milevsko, Soběslav, Tábor), Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj (Broumov, Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Jičín, Náchod, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Vrchlabí), Pardubický kraj (Česká Třebová, Hlinsko, Chrudim, Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Pardubice, Polička, Přelouč, Svitavy, Žamberk), Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj

Očekává se ojedinělý výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami s úhrny kolem 60 mm a kroupami.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.