Brazilští korespondenti přijeli do Ruska, aby provedli přímou reportáž nadcházejícího Mistrovství světa.

Den před zahájením soutěže se novinář Fox Sports Brasil rozhodl projít městem a promluvit si s obyvateli a hosty ruské metropole, nicméně jeden z rozhovorů jednoznačně nešel podle plánu.

Během přenosu operátor přenesl kameru ke starší ženě, která zpívala „Rusko vpřed!". Novinář jí poděkoval a pokračoval svůj rozhovor s moderátorem o situaci v zemi, ale babička začala klást své otázky. Snažila se zjistit národnost korespondenta, který bohužel nevěděl, co má odpovědět. Nesmysluplná konverzace v různých jazycích způsobila nepopsatelné pobavení u těch, kteří byli v brazilském studiu.

V jednom okamžiku brazilský novinář v ruštině řekl „děkuji vám", poté ho však babička nečekaně políbila a odpověděla „prosím". Na chvíli obyvatelka Moskvy odešla, ale pak se znovu vrátila, aby se zeptala, pro jaký televizní kanál novináři točí. Zkusila do své ruštiny přidat trochu němčiny. „ Dostanu do ein kanálu?"

Zoufalý korespondent se snažil zbavit ženu co nejrychleji a několikrát opakoval slova vděčnosti v ruštině. Babička přijala jeho zdvořilé pokusy o zastavení dialogu za pozitivní reakci na její otázku a teprve poté odešla pryč.