Nově zvolený europoslanec a místopředseda Lidové strany Naše Slovensko zveřejnil dokument Ministerstva vnitra, který hovoří o bezplatné zdravotní péče pro uprchlíky, uvedl Magazín1.

Tento list zaslalo ministerstvo všem lékařům a zdravotnickým zařízením a mluví se v něm, že cizinci (migranti), kteří si na Slovensku neplatí zdravotní pojištění a ani žádné jiné nemají, budou mít státem všechno proplaceny.

„Přečtěte si dopis, který poslalo Ministerstvo vnitra ČR zdravotnickým zařízením. Píše se v něm, že zdravotní péči o cizince, kteří neplatí žádné zdravotní pojištění, uhradí v plném rozsahu stát. Toto se týká dokonce i cizince a různých migrantů, kterým stát neudělil azyl, ale jen tzv. doplňkovou ochranu.“ uvedl Uhrík.

Praktický lékař, dětský lékař, gynekolog či zubař tak bude pro cizince na Slovensku zdarma. Bohužel ne pro nás občany Slovenska, kteří platíme daně a celý život pracujeme.

„Slováci, kteří pracují a poctivě platí vysoké zdravotní odvody, tak opět vyjdou jako poslední hlupáci, kteří to zase všechno zaplatí. Ukázalo se, že nakonec na Slovensku opravdu máme bezplatné zdravotnictví – pro všechny, kromě vlastních občanů! Toto jsou reálné fakta, toto je reálná politika vlády, a ne ty jejich falešné "pronárodů" pózy před kamerami.“ Dodává europoslanec Milan Uhrík.