Bývalý velitel vojenské rozvědky generál Andor Šándor okomentoval ruský postup na Blízkém východě po jednání mezi Vladimirem Putinem a Recepem Tayyipem Erdoganem. Co na to řekne NATO? (Foto: Facebook)

„Vůbec mě to netěší, ale Rus to hraje dobře,“ napsal generál Šándor na svém Facebooku krátce po zveřejnění výsledků jednání mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem.

Prezident Putin po 6 hodinách jednání v Soči s tureckým protějškem označil dohody, jichž bylo dosaženo ohledně Sýrie, za „osudové“.

Podle názoru bývalého českého velitele vojenské rozvědky dláždí americký prezident Donald Trump Rusku cestu k hlavní roli v regionu.

„Donald Trump mu dláždí cestu k hlavní roli na Blízkém východě,“ napsal Šándor.

Generál je podle svých slov zvědavý, co na kroky Ruska na Blízkém východě odpoví NATO během svého summitu, který má proběhnout v Londýně na začátku prosince letošního roku.

„Jsem zvědav, co na to summit Aliance v Londýně,“ uzavřel svůj post generál Andor Šándor, který v současné době působí jako bezpečnostní poradce a je autorem několika knih věnovaných bezpečnostní problematice.