Ron Paul a Tucker Carlson si vyměnili názory na zahraniční politiku USA, filozofické základy vládních zásahů a komplexní důsledky měnové politiky. (Foto: X / TCN)

O Ukrajině

Paul, který dlouhodobě kritizuje zahraniční politiku USA – zejména intervencionismus -, se ohradil proti americkému zapojení do války na Ukrajině. Carlson přehrál Paulův zvukový záznam z roku 2014, kdy byly Spojené státy hluboce zapleteny do reformování Ukrajiny.

„Za posledních deset let jsme již utratili 5 miliard dolarů, když jsme se snažili vybrat si vedení Ukrajiny … A pak jsme se podíleli na svržení Janukovyčovy vlády,“ (za kterou v rámci Obamovy administrativy ukazoval směr tehdejší viceprezident Joe Biden).“

A já zastávám neintervenční zahraničněpolitický postoj. Není to naše věc. Neslouží to ničímu zájmu. Je to součást téhož, co nás přivedlo do katastrofy na Blízkém východě. Takže zemře spousta lidí a utratí se spousta peněz…

Ron Paul, 2014

Carlson se Paula zeptal, jak to všechno v roce 2014 ví, na což Paul odpověděl: „Někdy vám to napoví lidé, kteří řídí jejich operace, jako třeba Victoria Nulandová“, kterou označil za „nejhorší druh válečného štváče“.

„Kdo má prospěch z toho, že jsou tyto bomby shazovány?“. Paul pokračoval.

O měnové politice a ekonomických principech

Podle Paula Amerika potřebuje „projít těžkými pádovými časy, protože cena se vždy musí zaplatit“ a dodal: „Jak zlikvidujete dluh? Víte, od toho dluhu nemůžeme odejít.

Na Carlsonův dotaz, jak to udělat, Paul odpověděl, že vláda se z toho v podstatě vyvlékne inflací.

„Tisknete peníze a pokaždé, když tisknete peníze, hodnota dolaru klesá. Takže hodnota dluhu klesá… Pokud zdvojnásobíte nabídku peněz a ceny vzrostou o 50 %, tak to nefunguje. Ale když to uděláte, tak skutečný dluh, ten klesá. Takže je to krádež, je to daň, je to zlo.“

Ron Paul

„Takže se z toho nafouknete,“ odpověděl Carlson.

„Ano. A to je to, co se stane,“ řekl Paul.

Neútočení

Carlson poté položil sondážní otázku týkající se Paulovy poznámky, že mluví ke „zbytku“ lidí, kteří chápou, co se děje, a kteří se navzájem nacházejí – a že to není jen praktické a politické, ale i duchovní.

„Myslím, že, to je stejný princip, víte, princip neútočení. Jo. myslím, že by o neútočení mělo vědět víc křesťanů,“ odpověděl Paul a dodal, že nemůže vystát zákonodárce, kteří „mluví dobře a jsou oddáni ústavě a svobodě a míru, a jdou a jdou. A ano, jsou to ti největší váleční štváči. Nikdy nehlasovali ani pro pětník proti vojenskému a božímu komplexu, ale přesto si říkají konzervativní konstitucionalista.“

Změna myšlení

Ron Paul sice říká, že nemá dokonalou odpověď na to, co se děje na Ukrajině („No, teď máme třetí světovou válku za dveřmi. A každý den se snažíme rozpoutat další boj s Ruskem. A je to tady. A tak pořád dokola. Takže je to, je to, takhle se to nedá zastavit.“), řekl, že ho povzbuzuje, že lidé mění svůj názor na válku.

Paul říká, že lidé jsou „hladoví po pravdě“, a když se ji dozvědí, zjistí, že „věci se mohou zlepšit“.

Nebuď padělatel

Podle Paula je pro něj snadné diskutovat o měnové politice, protože americká vláda je „padělatel“.

„Je to nezákonné. Ústava říká, že pouze zlato. Stříbro může být zákonným platidlem. Takže: „Zlato je jenom mince.“ To znamená, že mince je jenom mince. A tady. Ano. Hádejte co? 1930, 34, kdy, Roosevelt učinil zlato nelegálním,“ řekl Paul a dodal, že „pro lidi není těžké pochopit padělání. A druhá věc je, že pro lidi není těžké pochopit zdanění. Je to daň. Je to zákeřná daň. Je to daň pro chudé ve střední třídě. A posiluje válku. Posiluje to všechny ty sociální dávky.“

Jak se připravit

Carlson se pak Paula zeptal, co by měl průměrný člověk dělat, „pokud se naplní to, co jste předpověděl“, což se podle něj „pravděpodobně stane“, protože „neexistuje žádný způsob, jak se z dluhu dostat, a způsob, jak ho zlikvidovat, kromě inflace. Hyperinflace. Jak ochráníte svou rodinu? Jaké praktické kroky podniknete?“

Na to Paul odpověděl: „Myslím, že by lidé měli vědět o tom, jak oh, v průběhu historie, dokonce i v současné době, jsme uprostřed toho. Víte, znehodnocení peněz a co lidé mohou udělat, aby, aby, aby, které uvádím, je pro mě skutečným otvírákem očí.

„Ale to nemůžete dělat věčně. Myslím, že se dostáváme do bodu, kdy se stane nějaká náhlá věc. Věřím v tu teorii černé labutě.“

V rámci vrtání Paul navrhl, aby se lidé naučili „to nejdůležitější“, na co se mají připravit:

„Proto mám náhodou domácí vzdělávací program a snažím se tyto věci učit včas, protože je nemůžete změnit.“ Pochopit, co se děje ve školství, to je „důvod, proč mám náhodou domácí vzdělávací program a snažím se tyto věci učit včas, protože je nemůžete změnit“.

Studujte a pochopte, co se děje ve světě. Paul říká, že „máte své zbraně a máte uskladněné potraviny a to všechno, to není to, to nebude fungovat,“ a dodává: „Musíte vědět, že to přichází a je to velmi, velmi nebezpečné. A právě proto rád vidím menší vládní jednotky.“ V podstatě by šlo o to, že v případě scénáře „černé labutě“ by státy „jednaly tak, jak by jednat měly“, a chránily by své obyvatele.

„Ale ve skutečnosti je nejdůležitější, abyste studovali a rozuměli tomu, co se děje.“

Vlastní zlato. Podle Paula (a podle toho, co by měl každý čtenář ZH již vědět) „vás zlato může ochránit před inflací“, což je něco, co je „známo již 6 000 let“.

„Víte, právě od doby, kdy se rozpadl Bretton Woods. Patnáctého srpna 1971. Pokud jste vsadili na zlatou minci nebo, víte, váš dolar dolar ztratil 98 % své kupní síly a zlato šlo z 35 dolarů nahoru. A to bylo všechno. Víte, je to kolem roku 2000. Jo, to je ještě daleko. Jo. Protože dolar má k tomu ještě daleko. Jo. Nemůžou, nemůžou, nemůžou obnovit dolar. Ale ale musí dojít k likvidaci dluhu…“.

„A ten se sníží,“ pokračoval Paul.

ALE (a to je velké ale…): „Můžete mít své zlato, můžete mít jídlo, můžete mít svou chatu a a zbraně a to všechno. Řekl jsem, že na tom nebude záležet, když nebudete mít svobodu.“

Došlo k převratu a my jsme prohráli

Paul si posteskl nad tím, jak nám velká vláda „neustále bere věci“ a většina z nich pochází od střední třídy, která je „chudá“ a „trpí následky inflace“.

„Velmi bohatí lidé se nemusí starat o cenu bochníku chleba, ale to, co vydělají, oni, oni se musí, oni se musí starat o velký systém. Protože když se velký systém rozjede, není moc lidí, kteří by mu unikli. Někteří se najdou, pokračoval Paul a dodal, že jsme „opustili ústavu“.

Paul říká, že došlo k převzetí vlády, jehož přesným datem byl 22. listopad 1963 – den, kdy byl zavražděn JFK“.

„Takže vy říkáte v tomto an Myslím, že už to není kontroverzní tvrzení, ale CIA se samozřejmě podílela na jeho vraždě,“ řekl Carlson. „Řekl jste, že podle vás byl jeho osud zpečetěn 10. června 1963, kdy pronesl nástupní řeč na Americké univerzitě. Poměrně slavný projev, který si vlastně dnes večer hodlám pustit. O míru. Řekněte nám, co tím myslíte.“

Na to Paul odpověděl: „Kennedy byl kontroverzní. Nebyl vždycky protiválečný, jako tomu bylo před jeho smrtí. Ano. Měl některé zahraniční politiky, které bych neschvaloval. Ale byl, že se k tomu schylovalo,“ a dodal: „A, to se stalo známým, protože se k tomu vyjádřil a myslím, že to nebylo tolik dní, víte, před jeho zavražděním.“

Paul řekl, že za celou dobu svého působení v Kongresu nikdy neslyšel, že by někdo kromě jeho blízkých přátel řekl, že se na Kennedyho vraždě podílela CIA.

Vysvětlil však svůj pohled na „deep state“…

Nakonec Paul řekl, že „republika je pryč“.

Přesto se Paul a Carlson shodli na tom, že je třeba mít optimismus a víru v principy svobody, neútočení a osobní odpovědnosti, protože Paul hluboce věří ve schopnost změny a zlepšení.