V Austrálii rodiče vegani uhnali svému rok a půl starému dítěti křivici díky tomu, že ho drželi na přísné dietě bez potravin živočišného původu. O tom informoval The Mirror. (Foto: ilustrační)

Rodiče, jejichž jména se v článku neuvádějí, krmili holčičku ovesnými vločkami s rýžovým mlékem a polovinou banánu na snídani, k obědu jí dávali toust s arašídovým máslem nebo džemem, k večeři opět oves.

Tvrdí, že chtěli do diety dítěte zahrnout i brambory, rýži a tofu, dítě se ale „zlobilo" a nechtělo tyto potraviny jíst.

Holčička ve výsledku během 19 měsíců života nabrala 4,9 kilogramu. Lékaři u dítěte diagnostikovali ostrý nedostatek kalcia, fosfátů, vitamínu B12, vitamínu A, železa a dalších prvků. To vedlo k rozvoji křivice — nemoci, během které dochází k deformaci kostí a může dojít ke zpomalování tělesného rozvoje.

Podle lékařů mělo dítě natolik křehké kosti, že je bylo možné zlomit už jen tím, že dítě vzali za ruku. Rodiče dítěte nyní soudí, hrozí jim několik let odnětí svobody za poškození zdraví své dcery. Dcera byla spolu s dvěma dalšími sourozenci umístěna do náhradní péče.

Zdroj:  mirror.co.uk