Vánoční film od anglického videotvůrce Phila Beastalla nenechal jedno oko suché. Video z názvem Love is a gift (Láska je dar) vyrobil před čtyřmi lety za 50 liber, což je cca 56 eur. Tvůrce přiznal, že se inspiroval vánočními reklamami Johna Lewise a nesmírně ho těší pozitivní ohlasy, které video vyvolalo.

Video zachycuje příběh muže, který každoročně od prvního prosince odpočítává dny do Vánoc, aby si 25.12. vyslechl jednu z nahrávek od své zesnulé matky. Rok na videu je posledním, kdy mu matka zanechala kazetu.

"Ahoj Chris, tady máma. Přeji ti šťastné Vánoce. Chtěla bych ti říct něco, co jsem dosud neřekla. Děkuji ti za čas, který mi věnuješ, když na mě vzpomínáš. Budeš mít třicet let. Rada bych viděla, v jakého muže si vyrostl. Vím, že bych na tebe byla hrdá. Toto je moje poslední kazeta. Je čas říct sbohem. Pamatuj si, jak moc tě miluji. Nikdy na to nezapomeň. Vždy budu tvou mámou. Ještě předtím, než se odmlčí, řeknu ti příběh o nejšťastnějším dny v mém životě. O dni, kdy ses narodil," říká žena v nahrávce.

Snímek končí odkazem, že "láska je dar. Je věčná. Šťastné Vánoce. "

"Chtěl jsem vytvořit něco, čím lidem připomenu, že máme štěstí, že jsme naživu," říká Phil, jehož snímek zveřejněnou na YouTube vidělo již více než 1,7 milionu lidí.