Pamatujete na chudé, střežte se materialismu a uvažujte o duchovním rozměru života, vyzval papež František na Štědrý den v tradičním poselství mše vánoční křesťany. Mše tradičně proběhla v chrámu svatého Petra v Římě. (Foto: Wikipedia)

„Lidé se stali chamtivými a nenasytnými. Shromažďování a vlastnění věcí se pro mnohé zdá být smyslem života," uvedl lídr katolické církve, který často vystupuje za chudé a vyděděné.

Vánoční příběh nám podle papeže připomíná, že v životě není zásadní majetek, chtivost, nebo nadbytek, ale láska, láska k bližním a prostota. Podle něj by se v časech, kdy se mnozí obdarovávají drahými dárky a přejídají se, by se lidé měli odhodlat dělit se o věci a dávat je, než je hromadit.

Téměř 82letý Argentinec podle mnohých jednoduchost, k níž vyzývá, i sám zosobňuje. Papež František se vzdal mnohých privilegií, do Vatikánu opakovaně zve bezdomovce a utečence, věnoval minulé vánoční kázání.

V úterý v poledne papež František z balkonu baziliky svatého Petra pronese své již šesté tradiční poselství Městu a světu (Urbi et orbi). S tímto požehnáním papežové vždy vystupují na Boží hod vánoční a velikonoční.

Zdroj:  rte.ie