Generální ředitel společnosti Pfizer byl pozitivně testován na COVID-19, což oznámil 15. srpna. (Foto: Flickr)

„Rád bych vám oznámil, že jsem byl pozitivně testován na #COVID19,“ napsal generální ředitel Albert Bourla na Twitteru.

Šedesátiletý Bourla uvedl, že dostal čtyři dávky vakcíny COVID-19 své společnosti, která se ukazuje jako stále méně účinná proti infekci virem, který způsobuje COVID-19, a těžkému onemocnění, jakmile se člověk virem nakazí.

Bourla uvedl, že pociťuje mírné příznaky. Žádný z příznaků neidentifikoval. Uvedl, že se „cítí dobře“.

„V boji s touto nemocí jsme pokročili tak daleko, že jsem přesvědčen, že se brzy uzdravím. Jsem nesmírně vděčný za neúnavné úsilí svých kolegů ze společnosti Pfizer, kteří pracovali na tom, aby byly vakcíny a léčba dostupné pro mě i pro lidi na celém světě,“ uvedl Bourla.

Generální ředitel se izoluje a začal užívat přípravek Paxlovid, tabletku COVID-19 společnosti Pfizer.

Bourla patří mezi úředníky, kteří dříve propagovali vakcíny COVID-19 jako stoprocentně účinné proti infekci.

V dubnu 2021 například sdílel výsledky studie, která údajně prokázala, že vakcína společnosti Pfizer je stoprocentně účinná v prevenci případů onemocnění COVID-19 v Jihoafrické republice.

U všech vakcín proti COVID-19 se však ukázalo, že jsou méně účinné proti infekci i závažným onemocněním, protože se objevily novější varianty viru.

Proti viru Omicron, který se stal dominantním ve Spojených státech a mnoha dalších zemích koncem roku 2021, poskytují vakcíny jen malou ochranu proti infekci a sníženou ochranu proti závažným případům.

Zdroj: foxbusiness.com